Warning: mssql_result() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /blog-post.php on line 29

Farmaceutyczny rynek pracy jest jednym z najbardziej dynamicznych. Apteki szybko powstają i równie szybko są zamykane. W tej chwili prym wiodą apteki sieciowe, które mogę zaproponować pacjentom atrakcyjne ceny produktów, szeroki asortyment, różne promocje, usługi dodatkowe takie jak porady dermatologiczne czy możliwość zmierzenia ciśnienia.
W aptekach pracują: Technicy farmacji, Farmaceuci i Kierownicy. Kierownik może być związany wyłącznie z jedną apteką. Zostaje zgłoszony do Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej i przypisany do konkretnej apteki. Bez zarejestrowanego Kierownika apteka nie może działać.
Osoby pracujące w aptece muszę znać procedury związane z wydawaniem leków na receptę, zasady refundacji leków, zasady przygotowywania leków na zamówienie. Pracownicy aptek oferują pacjentom nie tylko leki, ale również suplementy diet, dermokosmetyki, środki higieniczne i wiele innych. 
Z całą pewnością jest to zawód trudny, wymagający dużej wiedzy, dokładności i ciągłego podnoszenia kwalifikacji. Jest to jednocześnie zawód przyszłości.