Warning: mssql_result() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /blog-post.php on line 29

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czyli najbardziej pracowity okres w pracy firm kurierskich.

Przesyłki kurierskie to oszczędność czasu i pieniędzy. Zarówno osoba odbierająca paczkę jak i pracownik firmy kurierskiej mają prawa i obowiązki.

Oto kilka najważniejszych:

·         Osoba odbierająca paczkę na prawo, przed podpisaniem protokołu odbioru, w obecności kuriera sprawdzić w jakim stanie jest paczka. Jeśli paczka jest uszkodzona kurier ma obowiązek otworzyć ją i sprawdzić stan zawartości. W takim przypadku jest spisywany protokół otwarcia paczki. Jeśli zawartość będzie nienaruszona możemy liczyć się z dodatkowymi opłatami za taką usługę.

·         Jeśli odbiorca paczki podpisze protokół odbioru kurier nie ma obowiązku czekać na sprawdzenie czy paczka nie jest uszkodzona. Jeśli stwierdzimy, że paczka lub jej zawartość są uszkodzone mam 7 dni na zgłoszenie tego do firmy przewozowej.

·         Jeśli ciężar paczki przekracza 30 kilo kurier nie ma obowiązku dostarczyć jej na konkretne piętro a jedynie pod drzwi budynku. Warto o tym pamiętać zwłaszcza przy zamawianiu np. dużego AGD czy mebli. Wiele firm kurierskich oferuje usługę wniesienia zamówienia za niewielką, dodatkową opłatą. Oczywiście możemy liczyć na uprzejmość kuriera J

·         Jeśli zamówiliśmy przesyłkę za pobraniem należy przygotować odliczoną kwotę, o której informował nas sprzedający. Kurier nie ma obowiązku mieć przy sobie drobnych, żeby wydać nam reszty.

Na koniec starajmy się pamiętać, że praca kuriera, zwłaszcza w okresie świątecznym, jest bardzo ciężka. Postarajmy się być wyrozumiali dla siebie nawzajem J